Τετάρτη, 29 Μαρτίου 2017

ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ-ΑΤΛΑΝΤΙΣ ΑΝΘΟΥΣΑΣ ΤΗΣ Ε.Π.Σ. ΑΝΑΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ Ο ΠΡΩΤΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ 2017

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Τρίτη 28 Μαρτίου,η κλήρωση της 2ης φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Ομάδων, δηλαδή των κυπελλούχων των Ενώσεων. Όποιος επικρατήσει θα παίξει με τον κυπελλούχο της Γ’ Εθνικής το Σάββατο 27 Μαϊου ,για να αναδειχθεί ο Κυπελλούχος Ερασιτεχνικού Ποδοσφαίρου.

Να σημειωθεί πως η νικήτρια ομάδα της διοργάνωσης προβιβάζεται στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία για την αγωνιστική περίοδο 2017/2018, εφόσον δεν είναι πρωταθλήτρια της ανώτερης κατηγορίας της οικείας Ε.Π.Σ. Αν είναι πρωταθλήτρια, τότε στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία προβιβάζεται η φιναλίστ της διοργάνωσης, εφόσον και αυτή δεν είναι πρωταθλήτρια της ανώτερης κατηγορίας της οικείας Ε.Π.Σ.

1ος όμιλος


1η αγωνιστική (5/4)
1. Άρης Αβάτου – Ελπίδα Σκουτάρεως
2. ΑΕ Διδυμοτείχου – ΓΣ Προσοτσάνης
3. Κεραυνός Πέρνης – ΠΑΟΚ Κοσμίου

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

2ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)
1. Μακεδονικός Βεύης – ΠΟ Τρίγλιας
2. ΠΑΟΝΕ Επταλόφου – ΑΕ Αλεξάνδρειας
3. Εδεσσαϊκός – ΠΑΟ Κουφαλίων

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

3ος όμιλος

1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΕ Λευκίμμης – ΑΕΠ Καραγιαννίων
2. Ερασιτέχνες ΠΑΣ Γιάννινα – Πυρσός Γρεβενών
3. Καστοριά – Θύαμις Καστρίου

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

4ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)

1. Διγενής Νεοχωρίου – Ολυμπιακός Λαμίας
2. ΑΟ Σελλάνων – ΓΣ Αλμυρός
3. ΑΕ Ποσειδών ΠΠΠ – Αχιλλέας Φαρσάλων

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

5ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Απόλλων Πάργας – Φωκικός
2. Σκουφάς Κομποτίου – ΑΕ Μεσολογγίου
3. Αίολος Καρπενησίου – Αναγέννηση Σχηματαρίου

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

6ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ψαχνών – Αστέρας Βλαχιώτη
2. Αργοναύτης Νέας Κίου – ΑΟ Ατλαντίς Ανθούσας
3. Ένωση Πανασπροπυργιακού/Δόξας – Λεωνίδιο

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1

3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

7ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. Ηρακλής Ξυλοκάστρου – Καλαμάτα
2. ΑΟ Κατασταρίου – Κεραυνός Αγίου Βασιλείου
3. ΑΟ Σάμης – Πανηλειακός

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 2 – Νικητής 3
Χωρίς αγώνα ο νικητής 1
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 4

8ος όμιλος
1η αγωνιστική (5/4)
1. ΑΟ Σουρμένων – ΑΨΕΣ Πυθαγόρας
2. ΑΟ Σύρου – Διαγόρας Αγίας Παρασκευής
3. Ηρακλής Θυμιανών – Διαγόρας Ρόδου
Χωρίς αγώνα ο ΑΠΟ Κερατσίνι

2η αγωνιστική (12/4)
4. Νικητής 3 – Νικητής Νικητής 1
5. Νικητής 2 – ΑΠΟ Κερατσίνι
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 5 – Νικητής 4

9ος όμιλος
2η αγωνιστική (12/4)
1. Ερασιτέχνες Πλατανιά – Ηρόδοτος
2. Επισκοπή – ΟΦ Ιεράπετρας
3η αγωνιστική (19/4)
Νικητής 1 – Νικητής 2

ΕΔΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΗΣ ΑΤΛΑΝΤΙΔΑΣ,ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΟΥΜΕ ΑΡΚΕΤΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΡΟΣΕΧΗ ΑΝΤΙΠΑΛΟ ΤΟΥ ΑΡΓΟΝΑΥΤΗ !! http://www.atlantisfc.gr/
ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΕΣ Β ΕΠΣΑΝΑ 2015-2016

Ο Αθλητικός Όμιλος Ατλαντίς Ανθούσας, ιδρύθηκε το 1995 και υπήρξε η μοναδική ομάδα που αντιπροσωπεύει την κοινότητα Ανθούσας στο πρωταθλήματα ποδοσφαίρου της Ένωσης Ανατολικής Αττικής. Έχοντας διαγράψει μια λαμπρή ιστορία, σήμερα η Ατλαντίδα αποτελεί σημείο αναφοράς στο ποδόσφαιρο της Αττικής με σημαντικές επιτυχίες. Με 2 πρωταθλήματα τα τελευταία τρία χρόνια η Ατλαντίδα αγωνίζεται την χρονιά 2016-2017 στο πρωτάθλημα Α ΕΠΣΑΝΑ και στοχεύει ο επόμενος σταθμός της ιστορίας της να είναι το πρωτάθλημα της Γ Εθνικής.


Ο άθλος της Ατλαντίδας!
Σε ένα ματς διαφήμιση του ποδοσφαίρου, μπροστά σε 1.000 και πλέον θεατές, η Ατλαντίδα πέτυχε τον μεγαλύτερο άθλο της ιστορίας της. Η ομάδα του Βαγγέλη Χαντέ με κατάθεση ψυχής, επικράτησε 4-3 (1-1 κανονική διάρκεια - παράταση) στη διαδικασία των πέναλντι του Αήττητου και κατέκτησε Κύπελλο ΕΠΣΑΝΑ για την σεζόν 2016-17!

Δεν υπάρχουν σχόλια: